
Van zaterdag 16 maart t/m zondag 24 maart 2013 is het weer Boekenweek! Dit jaar met als thema ‘Gouden tijden, zwarte bladzijden’.
Boekenweekthema – Gouden tijden, zwarte bladzijden
De Boekenweek van 2013 stelt scherp op de uitersten en tegenstellingen in de wereld. Voorspoed & tegenspoed, licht & donker, yin & yang. De twee zijden van de medaille samengevat in één thema, dat verder vooral de vinger wil leggen bij ons gezamenlijke én persoonlijke verleden.
Boekenweekgeschenk – Gratis bij aankoop van ≥ €12,50 aan NL-boeken
Het Boekenweekgeschenk van 2013 werd geschreven door niemand minder dan Kees ‘krasse knar’ van Kooten. Hij doopte zijn boekje De verrekijker
en laat er de meest uiteenlopende onderwerpen in aan bod komen: van het hotelwezen tot zijn diensttijd, van de pornoficatie van de samenleving tot de wereld der insecten.
Het Boekenweekgeschenk is gratis bij aankoop van ten minste €12,50 aan Nederlandstalige boeken. Bij bestellingen via Thaumas Dwarsliggers stuurt onze partner bol.com het Boekenweekgeschenk gratis mee.
Net als elk jaar is het Boekenweekgeschenk ook dit jaar weer als treinkaartje
te gebruiken. Op zondag 24 maart kun je er vrij mee reizen in alle treinen van NS, NS Hispeed, Arriva, Connexxion, Syntus en Veolia. Alleen de Thalys doet niet mee aan de actie.
Boekenweekessay – Voor €2,50 verkrijgbaar in elke boekhandel
Geen Boekenweek zonder Boekenweekessay, dit jaar geschreven door Nelleke Noordervliet. Het draagt de titel De leeuw en zijn hemd
en het zal niemand verbazen dat daarmee onze nationale leeuw wordt bedoeld.
In het essay graaft Nelleke Noordervliet flink in het Nederlandse verleden en raakt daarbij verzeild in achterbuurten, herenhuizen, de Gouden Eeuw en het leven van koningin Wilhelmina.
Boekenweekbundel – Gratis voor leden v/d bibliotheek
Ben je lid van een bibliotheek? Dan wacht er nog een cadeautje op je: de Boekenweekbundel
. Met bijdragen van o.a. Frank Westerman, Erik van Muiswinkel, Job Cohen, Jörgen Raymann, dj Isis, Antoine Bodar en Hugo Borst.
De Boekenweekbundel is gratis af te halen in de bibliotheek (als je daar tenminste lid van bent).
Boekenweekdwarsliggers – 2 stapeltjes om blij van te worden
Natuurlijk is het leuk om het Boekenweekthema ook los te laten op onze dwarsliggers. We stelden daarom een fraai stapeltje ‘Gouden tijden’ en een al even fraai stapeltje ‘Zwarte bladzijden’ samen. Echter, op dat laatste stapeltje legden we stiekem juist boeken die je uit de zwarte bladzijden kunnen helpen.
Dat leek ons aardiger dan een verzameling daadwerkelijk deprimerende dwarsliggers.

-

Claudia de Breij – Dingen die fijn zijn
bekijk boek -
%

J/M voor Ouders – Kidsgids XL
15,00bekijk boek -

Diverse auteurs – ANWB / De wandelgids
bekijk boek -

Petra ter Doest e.a. – SpecialBite (2012)
bekijk boek -

Nico Dijkshoorn – Kleine dingen
bekijk boek -

Nicolaas Klei – Dwars over wijn
bekijk boek -

Bert Loorbach – Rustiek kamperen / Frankrijk
bekijk boek

-

Peter de Wit – Sigmund / Antidepressiva
bekijk boek -

Deepak Chopra – Balans in je leven
bekijk boek -

Elisabeth Kübler-Ross & David Kessler – Over rouw & Levenslessen
bekijk boek -

Deepak Chopra e.a. – Het schaduw effect
bekijk boek -

Allen Elkin – Stress voor dummies
bekijk boek -

Gretchen Rubin – Het Geluk Project
bekijk boek -

Stefan Klein – De geluksformule
bekijk boek -

Maarten van der Weijden – Beter
bekijk boek





